Zobacz więcej w zakładce terapeuci

Zarejestruj się telefonicznie
Wybierz terapeutę i umów wizytę
Nasz adres

ul. Stefana Batorego 27
05-120 Legionowo

Przestrzeń sprzyjająca rozmowie

Czym kierować się podczas wyboru centrum psychoterapii? W Legionowie zapraszamy do Happy Life

Podjęcie decyzji o zapisaniu się na psychoterapię dla wielu osób będzie bardzo ważną chwilą. Później jednak każdego mogą najść różne wątpliwości – zwłaszcza podczas poszukiwania centrum psychoterapii. W Legionowie zadbaliśmy o to, aby nasza strona internetowa zawierała jak najwięcej istotnych informacji, dlatego też każdy psycholog ma w odpowiedniej zakładce swoją wizytówkę, z którą można się zapoznać. Aby zapisać się na konsultacje psychologiczne w Happy Life nie musisz też nigdzie dzwonić, wystarczy odwiedzić podstronę “Zarejestruj wizytę”. Dlaczego jednak warto wybrać nasz gabinet psychoterapii w Legionowie? Dostępni specjaliści to osoby z dyplomem uczelni wyższych, które odbyły odpowiednie szkolenie podyplomowe, a także pozostają pod stałą superwizją. Dzięki temu Klienci mają pewność, że proces terapii odbywa się w poszanowaniu kodeksu etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a także wiedzą, że superwizorzy czuwają nad tym, aby każde konsultacje psychologiczne były skuteczne.

Konsultacje psychologiczne – jak przygotować się do pierwszej wizyty w Happy Life?

Czym zajmuje się psycholog, a czym psychoterapeuta? Legionowo oferuje możliwość skorzystania z usług u obu tych specjalistów, warto jednak wiedzieć, że nie każdy psycholog jest też terapeutą i na odwrót. W Happy Life, jak już zostało wspomniane, zatrudnione osoby to absolwenci studiów magisterskich, dzięki czemu mają one odpowiednią wiedzę do stawiania diagnoz, a dodatkowo uzyskały one uprawnienia do prowadzenia terapii. Żaden psychoterapeuta nie ma natomiast uprawnień do diagnozowania – pamiętaj jednak, że na terapię możesz zapisać się nawet bez diagnozy depresji, nerwicy lub innych zaburzeń, a podczas spotkań specjalista może zaproponować wizytę u psychiatry lub właśnie psychologa. Jeśli chodzi natomiast o to, jak można zmniejszyć stres przed odwiedzeniem naszego centrum psychoterapii w Legionowie, to warto przeczytać odpowiedni artykuł na naszym blogu, spojrzeć na profile w social mediach, a także przygotować listę tematów, które chciałabyś lub chciałbyś omówić podczas spotkania. Dzięki temu ostatniemu nie będziesz się przejmować, że o czymś zapomnisz, zawsze też możesz przekazać psychologowi kartkę, jeśli ze stresu nie będziesz w stanie się wypowiedzieć.

Jak Twojemu dziecku lub nastolatkowi może pomóc psycholog dziecięcy – Legionowo zaprasza do nowo otwartej poradni

Psycholog dziecięcy to nie tylko specjalista, który pomoże w przypadku, kiedy maluch przejawia widoczne zmiany w zachowaniu. To właśnie do tego specjalisty należy się udać, kiedy obserwujesz nieharmonijny rozwój córki lub syna, ale też w sytuacji, kiedy chcesz przygotować najmłodszego członka rodziny na nową sytuację, taką jak rozwód, śmierć bliskiego, przeprowadzka czy nowy etap edukacji. Konsultacje psychologiczne to oczywiście również oferta dla rodziców, którzy potrzebują pomocy i wsparcia w wychowywaniu. Nikt z nas nie rodzi się z wiedzą o tym, jak być najlepszą mamą lub tatą dla swojego dziecka, dlatego też nie warto wstydzić się tego, że szuka się porady. Gabinet psychoterapii to również miejsce, w którym nastolatkowie mogą lepiej zrozumieć siebie. Dorastanie nie jest łatwym etapem, a na młode osoby czeka obecnie wiele wyzwań, z którymi starsze roczniki nie musiały się zmagać. Depresja u dzieci i młodzieży nie objawia się też tak samo, jak u dorosłych – to rozdrażnienie oraz złość są charakterystyczne w przebiegu choroby u tej grupy wiekowej. Jeśli więc martwisz się o swoje dziecko lub też nauczyciele zgłaszają niepokojące zmiany w jego zachowaniu, skorzystaj z pomocy psychologa w Legionowie.

Psychoterapeuta i psychoterapia dla dorosłych – dlaczego warto rozpocząć współpracę z psychologiem w Legionowie?

Jak już zostało wspomniane, z usług centrum psychoterapii w Legionowie mogą korzystać zarówno osoby z diagnozą, jak i bez niej. W przypadku diagnozy psychiatra lub psycholog z pewnością doradzi Ci, czy i kiedy powinieneś lub powinnaś skorzystać z usług psychoterapeuty. Wystarczy jednak, że odczuwasz dyskomfort psychiczny, nie podoba Ci się Twoje życie, chciałbyś/chciałabyś coś zmienić, popracować nad komunikacją, etc. – wszystkie te powody (oraz inne!) są jak najbardziej istotne, a nasz gabinet psychoterapii to miejsce, gdzie zdobędziesz nowe umiejętności i spojrzenie na swoją osobę. Dla wielu Klientów z pewnością istotna będzie też informacja, że Happy Life to miejsce, w którym tolerancja i wzajemny szacunek stoją na pierwszym miejscu. Każdy psycholog i psychoterapeuta, zatrudniony w Legionowie, przestrzega kodeksu etycznego PTP, kierując się przede wszystkim dobrem uczęszczającej na wizyty osoby. Ani orientacja, ani to, jak się identyfikujesz, nie jest istotne w przypadku dostępu do świadczonych usług. Jeśli w przeszłości miałeś lub miałaś do czynienia z tak nieprofesjonalnym zachowaniem, mamy nadzieję, że w Happy Life uda Ci się o tym zapomnieć i bez obaw brać udział w terapii.

Terapia dla par – gabinet psychoterapii to miejsce, gdzie nauczycie się lepiej komunikować

W każdym związku pojawiają się problemy. Kiedy jednak trwają one przez dłuższy okres i oboje czujecie, że nie potraficie się ze sobą komunikować, jest to bardzo dobry czas na spotkanie z psychoterapeutą w Legionowie. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy zarówno pary jednopłciowe, jak i dwupłciowe. Gabinet psychoterapii to najbardziej neutralny grunt, na jaki możecie trafić, dzięki czemu każda osoba będzie mogła pokazać swoją perspektywę. Co istotne, jeśli podczas spotkań podejmiecie decyzję o rozstaniu, współpraca z psychologiem z pewnością pomoże Wam przejść przez ten trudny proces. Niezależnie od tego, z czym się zmagasz, w centrum psychoterapii w Legionowie Happy Life postaramy się zapewnić Ci jak najbardziej skuteczną pomoc. Kadra profesjonalistów, odpowiednio przygotowane gabinety oraz łatwy w obsłudze system rejestracji wizyt sprawiają, że jesteśmy pewni wysokiego standardu usług.