Zobacz więcej w zakładce terapeuci

Zarejestruj się telefonicznie
Wybierz terapeutę i umów wizytę
Nasz adres

ul. Józefa Piłsudskiego 126a
05-420 Józefów

Przestrzeń sprzyjająca rozmowie

Godny zaufania psycholog Otwock. Happy Life – szansa na zmianę

Nasze czasy pomimo tego, że dają ogrom możliwości, stawiają przed nami nowe, nie zawsze łatwe, wyzwania. Zewsząd jesteśmy otoczeni chaosem informacyjnym i medialnym. Wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, ale tak naprawdę jesteśmy oddaleni od innych ludzi. Wpatrzeni w smartfony już nie zwracamy coraz mniej uwagi na innych i świat wokół nas. Brakuje głębszych relacji i bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, nie tylko przez chat czy kamerę internetową. Nowe formy komunikacji także bywają stresujące. Coraz więcej ludzi nie wytrzymuje tego tempa cywilizacyjnego, zaczyna odczuwać stany lękowe, obniżony nastrój czy dolegliwości psychosomatyczne. Zdrowie psychiczne to nie tylko kwestia zmian cywilizacyjnych, ale naszych uwarunkowań biologicznych, rodziny pochodzenia i środowiska, w jakim dorastaliśmy. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Mamy nadzieję, że możemy w tym pomóc.

Umysł ludzki jest elastyczny. Kiedy czujemy się beznadziejnie, daje nam sygnał, że warto coś zmienić. Zawsze można samemu poprawić sobie nastrój, ale przy głębszych problemach sami sobie nie poradzimy. Takie przedłużanie marazmu może być destrukcyjne i prowadzić do większego cierpienia. Dlatego warto sprawdzić co gabinet psychoterapii może zaoferować. Rozumiemy, że nie łatwo jest zaufać obcej osobie i powierzyć jej najgłębiej skrywane troski. Dokładamy wszelkich starań, by w Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Happy Life ułatwić zrobienie tego pierwszego kroku dla szczęśliwszego życia. Tworzymy dla Was gabinety w wielu miejscach, także w Józefowie, który graniczy z Otwockiem.

Centrum psychoterapii w Otwocku. W jakich sprawach możemy pomóc?

Staramy się wspierać wszystkich pacjentów, którzy czują się źle sami ze sobą, nie mają energii, nie śpią, brak im chęci do życia. Jesteśmy także dla osób z lękami, dla których najprostsza rzecz, jak ubranie się czy wyjście na zewnątrz jest wyzwaniem nie do pokonania. Dla doświadczonych przez tragiczne wydarzenia, którym ciężko to wszystko zrozumieć i zaakceptować. Dla uzależnionych nie tylko od alkoholu czy narkotyków. Uzależnić się można od wszystkiego, więc jeśli czujesz, że coś przejęło nad Tobą kontrolę, pomożemy także Tobie. Niepokoisz się zachowaniem swojego dziecka, sposób wyrażania przez niego emocji jest dla Ciebie niepokojący? Może okres dojrzewania go przerasta? Skupiasz się na sobie nie jako człowieku, ale oceniasz się na podstawie wyglądu i wagi? To także oznaka potrzeby pomocy. Jesteśmy również dla par w kryzysie, chcących odnaleźć uczucie, które zanikło lub mających konflikt, który rani ich oboje. Będziemy mediatorami, aby pozwolić komunikować się precyzyjnie i z szacunkiem do drugiego człowieka. Może jesteś osobą, która nie ma głębszych problemów, ale chce się bardziej rozwijać w codziennym życiu? Pomożemy też zidentyfikować bariery, które uniemożliwiają swobodne pogłębianie własnych zasobów w celu osiągnięcia sukcesu zawodowego czy samorealizacji.

Jak przebiega psychoterapia? Sprawdzony psychoterapeuta Otwock

Terapeuta jest jak wrażliwy słuchacz, który potrafi wychwycić nawet drobne niuanse, składające się na większą całość historii pacjenta. Reaguje w momentach, w których może otworzyć nową przestrzeń dla osoby w terapii, umożliwiając przyjrzenie się temu obszarowi. Aby ten proces ułatwić, nasze gabinety są stworzone z myślą o zapewnieniu dyskrecji i komfortu. Psycholog i psychoterapeuta towarzyszy – jest tylko pomocnikiem. Wesprze w odnalezieniu drogi, ale nie przejdzie jej za kogoś innego. Jego główna rola polega na empatycznym wglądzie w życie pacjenta i pomaganiu mu w usystematyzowaniu dotychczasowych wyborów i zachowań, aby można było spojrzeć na to wszystko z boku. Terapeuta próbuje zacierać stare, nieprawidłowe ścieżki w myśleniu, powodujące u leczącego się dyskomfort. Z jego pomocą razem udają się w podróż, wytyczając inne szlaki, które symbolizują nowe postrzeganie własnego życia, co pozwala kształtować nowe, zdrowe nawyki w codziennym funkcjonowaniu. 

W empatii siła – Centrum psychoterapii w Otwocku

U nas psycholog i psychoterapeuta to wyspecjalizowana kadra, która wiedzę i umiejętności nabyła nie tylko na studiach. Posiada bardzo ważną dla osób tej profesji cechę – współodczuwanie, czyli empatię. Jest ona ogromnym zasobem i bez niej trudno o skuteczny proces terapeutyczny. Umożliwia pogłębiony kontakt i stanowi gwarancję zdrowych relacji. Jest nieodłącznym elementem intuicji terapeutycznej, prowadzącym terapeutę po obszarach życia pacjenta, na których ma się skupić i wyartykułować w terapii. 

Naszą wartością jest empatia, nawet w sprawach organizacyjnych. Jeśli zauważymy, że istnieje możliwość wyboru dla Was lepiej dopasowanego specjalisty –pomagamy w jego znalezieniu.

Współodczuwania nie można się nauczyć, ale ciągłe zdobywanie wiedzy jest bardzo potrzebne, w szczególności, że nauka rozwija się bardzo szybko. W związku z tym, aby nie być w tyle nasi psychologowie i psychoterapeuci uczestniczą w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach. Dosyć często sami są wykładowcami i prelegentami. Mieszkasz w Otwocku? Stąd w zaledwie kilka minut możesz dojechać do naszego centrum psychoterapii w Józefowie.

Dyskrecja i bezpieczeństwo – psycholog Warszawa Otwock. Dzieciom pomoże również psycholog dziecięcy

Nasze gabinety są odpowiednio przygotowane, aby osoby pragnące popracować nad swoim zdrowiem psychicznym, czuły się tam dobrze i komfortowo. Dla dzieci mamy specjalnie zabawki i miejsce, gdzie możemy przebywać spokojnie z rodzicami. Ściany, drzwi i okna są dźwiękoszczelne dla jeszcze większej dyskrecji i stworzenia jeszcze lepszych warunków. Nasi pracownicy to wyspecjalizowana grupa specjalistów, którzy ukończyli odpowiednie szkoły i kursy. Stosujemy etykę zawodową zgodną z Polskim Towarzystwem Psychologicznym. Nasi psychoterapeuci są regularnymi uczestnikami superwizji, która jest procesem komunikacji pomiędzy certyfikowanym superwizorem a terapeutą. Rozmowa ta odnosi się do wszystkich terapii w toku. Daje to możliwość kontroli i bezpieczeństwa. Superwizja to spotkanie, podczas którego terapeuta usprawnia swoje możliwości oraz odblokowuje procesy między sobą a osobami zgłaszającymi się do niego o pomoc. Zapraszamy między innymi do Józefowa koło Otwocka na profesjonalną terapię.

Czym jest normalność? Tak naprawdę nie ma takiego określenia jak „normalność”. Dla jednych oznacza to, a dla innych zupełnie coś innego. Jedni czują się normalni zachowując się tak, a drudzy będą myśleli, że to przekroczenie normy. To o co chodzi w byciu „normalnym”? To przede wszystkim akceptacja siebie i czucie się dobrze ze sobą. To stworzenie wokół siebie środowiska, domu, rodziny, w którym jest nam komfortowo. To w także satysfakcjonująca samorealizacja. Proces polubienia siebie może być długi i ciężki. Zwłaszcza, gdy towarzyszą nam uzależnienia, problemy w domu, w pracy, zaburzenia odżywiania (np. anoreksja), depresja i wiele innych. Szukasz pewnego i zaufanego centrum psychoterapii w Otwocku? Nasza poradnia w sąsiadującym z Otwockiem Józefowie otoczy Was szczególną opieką. Dzięki nam wybrzmi Wasz problem i będziemy wspólnie nad nim pracować.